З 1 грудня 2021 року в Україні планово збільшився розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб – з 2 379 гривень до 2 481 гривні.
Відповідно зросла сума пов’язаних з ним одноразових допомог, які фінансуються Фондом соціального страхування України для потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві або професійних захворювань, а також осіб, які мають право на виплати в разі втрати годувальника.
Так, для осіб, у яких право на страхові виплати від Фонду настало з 01 грудня цього року, розмір допомоги складе:
• потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (максимально 17 розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, при 100% втрати працездатності) – 42 177 грн;
• сім’ї у разі смерті потерпілого (100 розмірів прожиткового мінімуму) – 248 100 грн;
• утриманцю у разі смерті потерпілого (20 розмірів прожиткового мінімуму) – 49 620 грн.
Раніше ці виплати становили 40 443 грн, 237 900 грн і 47 580 грн відповідно.
Збільшився розмір щомісячних компенсацій за здійснення догляду за потерпілими
З 1 грудня дня було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного і стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які у повному обсязі компенсує Фонд соціального страхування України.
Виплати за цим напрямом збільшились у зв’язку із зростанням з 01 грудня 2021 року розміру мінімальної заробітної плати з 6 000 грн до 6 500 гривень.
Цей вид медико-соціальних послуг фінансується Фондом, аби забезпечити людину, яка набула інвалідності, необхідною допомогою – від щоденних візитів медичного персоналу для проведення процедур до сторонньої допомоги в побутових справах, як-от приготування та приймання їжі. Ці виплати здійснюються для осіб з інвалідністю, яким МСЕК визначена відповідна потреба, щомісячно.
Тож з 1 грудня для усіх потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які потребують догляду чи допомоги в побутовому обслуговуванні, розмір компенсацій витрат від ФССУ на ці медико-соціальні послуги щомісяця складає:
• спеціальний медичний догляд – сума витрат на місяць 6 500 грн (розмір мінімальної заробітної плати);
• постійний сторонній догляд – сума витрат на місяць 3 250 грн (розмір половини мінімальної заробітної плати);
• побутове обслуговування – сума витрат на місяць 1 625 грн (розмір чверті мінімальної заробітної плати).
Раніше ці витрати становили 6 000 грн, 3 000 грн і 1 500 грн відповідно.
Зазначені виплати здійснюються у наступному місяці за попередній, тож підвищені виплати потерпілі на виробництві отримають у січні 2022 року за грудень 2021.
Інформація надана Луцьким відділенням Фонду соціального страхування у Волинській області