Її дбайливо зберігали у скринях як родинну цінність і передавали з покоління у покоління як коштовний подарунок. З нею запрошували рід на весілля, заводили молодих до хати, під час вінчання зв’язували руки наречених. Водночас це був символ трауру, прощання, адже її дарували чоловікам, випроводжаючи на війну… Так, мова про хустку.
7 грудня українці в усьому світі відзначають День української хустки. Аби показати красу національного жіночого вбрання Боратинська громада спільно з Beauty Center Oriflame Lutsk реалізували фотопроект «Українська хустка».
Жінки та дівчата не тільки демонстрували красу жіночих головних уборів, а й вчилися правильно їх зав’язувати, вивчали традиції хусткування. Окрім цього учасниці проекту ділилися історіями про автентичні та старовинні хустки, які вже стали справжніми сімейними реліквіями. У рамках мистецького проекту вдалося зазнімкувати хустину, вік якої налічує майже 150 років. Наймолодшою учасницею фотосесії стала 1-річна Катеринка, а найбільш поважною моделлю – 68-річна пані Віра.
Спеціально для фотосесій створювали тематичні локації у Новоставі та Городищі. А найбільш колоритним та автентичним місцем зйомок став музей-скансен під відкритим небом «Козацька Січ» у Гіркій Полонці.
Фото: Ірина Софдар, Катерина Гольченко
територіальна громада Луцького району Волинської області офіційний сайт