Вміст аптечки для зупинення кровотечі

Рекомендації щодо вмісту аптечки для зупинення кровотечі. Від капітана медслужби, резервіста батальйону тероборони м.Луцька Руслани Голуб та сан-інструктора Алли Міщук.

І. Кровозупинні засоби:

1. Турнікет для зупинення кровотечі (СІЧ) – 2 шт. Гірший варіант, але може бути замінений джгутом для зупинення кровотечі. Застосовується у разі артеріальної кровотечі, травматичної ампутації кінцівки.

2. Гемостатичний (кровоспинний) бинт.

3. Ізраїльський бандаж або еластичний бинт – 1-2 шт. Для накладання пов’язок, особливо у разі венозних кровотеч. Можна використовувати для фіксації шин.

4. Назофарингіальна трубка. Призначений для відновлення прохідності дихальних шляхів.

5. Декомприсійна голка (можливо замінити дешевшим варіантом – катетером для пірсингу пупка 14G з оранжевим ковпачком). Для надання першої допомоги при напруженому пневмотораксі на догоспітальному етапі.

6. Пілпак – набір пігулок з таким складом: 2 пігулки офлоксацину 0.5, 2 пігулки парацетамолу 0.5, 1 пігулка мелоксікаму 0.15 + набір «своїх» ліків.

ІІ. Перев’язочні матеріали:

7. Бинти (широкі, вузькі). Використовують для фіксації стерильних елементів, що накладені безпосередньо на рану, фіксації шин.

8. Серветки спиртові. Забезпечує антисептичний ефект. Треба накладати на рани після зупинення кровотечі.

9. Антисептик – ХЛОРГЕКСИДИН БІГЛЮКОНАТ (пластикова пляшечка).

10. Рукавички медичні (декілька пар). Використовують у всіх випадках під час надання екстреної медичної допомоги постраждалому.

11. Тактичні ножиці (з тупими кінцями). Для розрізання бинта, лейкопластиру, одягу тощо.

12. Внутрішньовенний катетер 18G.

13. Маска для проведення серцево-легеневої реанімації.

14. Пластир (широкий). Накладають на рану поверх стерильного бинта чи серветки.

15. Армований скотч. Для фіксації бинтових пов’язок, косинок тощо.

16. Проти опікова пов’язка. Використовують у разі опіків на до госпітальному етапі. Накладають безпосередньо на місце опіку та фіксують стерильним бинтом.

17. Термоковдра. Використовують для зігрівання постраждалого за низьких температур та під час надання протишокового положення.

Поділитися:
Як минув «Money-фест» у Боратинській громаді?
05.07.2024 19:56
Минулого тижня в Боратинській громаді відбулась масштабна подія – День бюджетної відкритості «Money-фест».
Як безпечно зберігати їжу, коли вимкнули світло?
05.07.2024 13:05
Зберігання харчових продуктів в умовах постійних вимкнень електроенергії є викликом, особливо влітку. Йдеться не просто про їхню свіжість, а й про безпеку для здоров’я. МОЗ нагадує, як краще…
Як здійснюються лікарняні виплати у 2024 році?
05.07.2024 09:39
Працівники, які не можуть працювати через стан здоров’я і беруть лікарняний, можуть отримувати грошову компенсацію. На суму лікарняних впливає: заробітна плата за 12 місяців перед датою…