Безоплатна правова допомога для осіб, позбавлених особистої свободи через збройну агресію, та їхніх родичів

«Як підтвердити, що син перебуває у полоні?»

«Як отримати грошову допомогу, якщо чоловік є військовополоненим?»

З подібними та багатьма іншими запитаннями до юристів системи безоплатної правової допомоги звертаються родичі людей, які були позбавлені особистої свободи через збройну агресію.

Звільнені з полону українці також мають правові запитання:

«Як відновити документи, втрачені під час перебування у полоні?»

«Що потрібно для отримання одноразової грошової допомоги після повернення з полону?»

Минулого року до бюро правової допомоги звернулися понад 200 українців з питань позбавлення осіб особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Також до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 останнім часом все більше надходить звернень з питань щодо додержання прав полонених, зниклих безвісти та членів їх родин», – повідомила начальниця управління доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук.

Юристи системи БПД надають правові консультації та роз’яснення членам сімей полонених, а також – контакти установ та організацій, які опікуються питаннями людей, позбавлених особистої свободи, та їхніх родичів.

Починаючи з 19.11.2022р. особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Зокрема, вони мають право на такі види правових послуг як захист; здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах; складення документів процесуального характеру, на час позбавлення особистої свободи та після звільнення у зв’язку із захистом прав і законних інтересів, порушених через позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Найпоширеніші правові питання, з яких надавалася безоплатна вторинна правова допомога, – встановлення факту перебування у полоні, нарахування та виплати одноразової грошової допомоги після повернення з полону.

Як отримати безоплатну правову допомогу?

  • Зателефонувати до контактного центру системи БПД 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безкоштовні)
  • Номер для дзвінків з-за кордону +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Юристи на зв’язку у будні з 8:00 до 19:00, у суботу та неділю з 9:00 до 18:00

Звернутися до одного з бюро правової допомоги (адреси бюро тут https://bit.ly/bpd_buro)

Інформацію надано Луцьким місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Поділитися:

Колишня сільська рада села Баїв: дванадцята історія з циклу «Старі фотографії»
29.11.2024 17:47
Осінь 1948 року. Час класової колективізації на Волині й час утворення колгоспів. У селі Баїв теж починають з’являються перші ферми. Ферми! Гучне слово на той час для старих сільських клунь, де…
У Промені відбулися змагання зі спортивного орієнтування серед учнів ліцеїв та гімназій Боратинської громади
28.11.2024 12:23
На околицях села Промінь відбулися змагання зі спортивного орієнтування «Пліч-о-пліч» Всеукраїнські шкільні ліги серед юнаків і дівчат 5–9 класів ліцеїв та гімназій Боратинської громади. У…
Як забезпечити стійкий зв’язок під час відключень електроенергії до 72 годин
28.11.2024 11:33
В умовах надзвичайних ситуацій та можливих перебоїв в енергопостачанні особливо важливо залишатись на зв’язку з рідними, близькими, а також забезпечити безперервний робочий, навчальний процес кожного…