«Б’є – значить любить» - відоме прислів’я у держави-агресорки. Такі «цінності» нормальні для російської культури, але в жодному разі вони не є прийнятними для нас.
Справжній спосіб помститися ворогові - не бути схожим на нього. Мудрість цих слів Марка Аврелія українці доводять вже рік. Проте війна, руйнування міст і сіл, втрата близьких – суцільний стрес. Усе це дає об’єктивні підстави вважати, що наша країна може зіткнутися зі сплеском насильства, зокрема й домашнього. Тому ми повинні діяти на випередження.
24 та 25 лютого у Боратині відбулися тренінги щодо запобігання та протидії домашньому насильству на рівні громади в умовах воєнного стану. Заходи організували у рамках проєкту «Скажемо «НІ!» домашньому насильству в громаді». Представники органу місцевого самоврядування, освітяни, жителі громади долучилися до навчання, щоб дізнатися алгоритм дій для своєчасного та дієвого виявлення випадків домашнього насильства.
Спікером був національний експерт, тренер з запобігання та протидії домашньому та гендерному зумовленому насильству, радник Міністра соціальної політики України на громадських засадах Віктор Вальчук. Пан Віктор детально ознайомив учасників тренінгів з міфами та стереотипами щодо домашнього насильств, розтлумачив практичне застосування норм міжнародного та національного законодавства для дієвого, ефективного та невідкладного захисту жінок, постраждалих від домашнього насильства. Окрім цього, присутнім нагадали про доступні сервіси надання послуг та допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства.
Проєкт «Скажемо «НІ!» домашньому насильству в громаді» реалізується громадською організацією «Сучасні жінки Луганщини» у рамках Договору про виконавче партнерство між Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні та ГО «Інноваційні соціальні рішення» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.