ДСНС нагадує про правила протипожежної безпеки під час підготовки до Великодня

До Великодня, найголовнішого релігійного свята для всіх християн, залишились лічені дні. А для рятувальників найважливіше — упевнитися в тому, що всі культові споруди (церкви та храми) під надійним протипожежним захистом. Адже це свято зазвичай пов’язане зі скупченням великої кількості людей та масовим використанням ними відкритого вогню, зокрема, свічок. Саме тому рятувальники Луцького районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області постійно проводять бесіди зі священнослужителями, інструктують їх та навчають користуватися первинними засобами пожежогасіння.

Сьогодні такий захід відбувся з представникам духовенства Православної церкви України на базі Храму Воскресіння Господнього Православної церкви України села Гірка Полонка Луцького району Волинської області.

До настоятелів доведено інформацію про те, що у разі виникнення пожежі необхідно якнайшвидше та без паніки евакуювати парафіян на свіже повітря та намагатись ліквідувати пожежу на початковій стадії, а також першочергово повідомити про це за номером «101».

Варто пам'ятати, що пожежна небезпека може бути спричинена не лише під час великодніх богослужінь, а й під час підготовки вірянами до Великодня.

У зв'язку із цим рятувальники застерігають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки та не спалювати суху траву та рослинні залишки.

Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі. Швидкість поширення вогню під час таких пожеж надзвичайно висока, тому локалізувати їх на відкритих територіях дуже важко. У населених пунктах спалення сухої трави або листя на присадибних ділянках може перерости у неконтрольоване горіння.

Ще один вкрай небезпечний фактор спалювання сухої трави — їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим є випалювання трави в зоні міста, де на грунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм.

ЗАСТЕРІГАЄМО!

Особи, винні у виникненні пожеж в екосистемах будуть притягатись до адміністративної відповідальності. Відповідно до чинного законодавства, правопорушники, які здійснюють спалювання сухої рослинності, притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за самовільне спалювання рослинних решток на громадян накладається штраф у сумі від 3 060 до 6 120 грн, а на посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн.

Інформацію надано Луцьким районним управлінням ГУ ДСНС України у Волинській області

Поділитися:
Боратинська громада долучилася до Діалогового заходу в рамках проєкту «Ефективна співпраця громади і народних депутатів України: Волинь в дії»
03.07.2024 13:11
Минулого тижня у Луцьку Волинське регіональне відділення Асоціації міст України провело Діалоговий захід за результатами та в межах проєкту «Ефективна співпраця громади і народних депутатів України:…
Як діяти, якщо стався тепловий удар: поради від МОЗ
03.07.2024 12:35
Попри прохолодну погоду в останні дні, зовсім скоро спека повернеться. А тому зараз важливо уважно ставитися до власного здоров’я, а також – до здоров’я близьких. Особливо це стосується дітей,…
Е-карта послуг в громадах для ветеранів війни
03.07.2024 09:32
Міністерство у справах ветеранів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з Міграції в Україні розробило та запустило е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Е-Карта доступна…