Боратинська громада та муніципалітет Шпрендлінген-Генсінген (Німеччина) уклали угоду про партнерство. Підписання договору відбулося у партнерській громаді за участю Боратинського сільського голови Сергія Яручика та бургомістра Шпрендлінген-Генсінген Манфреда Шерера. Також на церемонії партнерства були присутні консул України у Франкфурті-на-Майні Сергій Драган, керівник державної канцелярії землі Рейнланд-Пфальц Роман Герман, керівник відділу партнерства районної адміністрації Майнц-Бінген Рікарда Керл, колишній бургомістр Шпрендлінгена Манфред Бухер, місцеві мешканці, а також українці, які змушені були покинути свої домівки через війну і знайшли прихисток у Німеччині.
Угода передбачає зміцнення економічних, соціальних, культурних зв’язків між громадами. Зокрема, організацію взаємних візитів, обмінів молоддю, налагодження партнерства між закладами освіти, впровадження спільних проєктів у сфері культури, туризму, екологічної безпеки та захисту клімату, діджиталізації. До слова, партнерство Боратинська громада–Шпрендлінген-Генсінген вже реалізувало ряд спільних ініціатив, зокрема, візит до Боратинської громади задля обміну досвідом, гуманітарну місію з метою підтримки осіб, які постраждали внаслідок війни, проєкт «Забезпечення безперебійного теплопостачання комунальних закладів Боратинської громади».
«Підписання договору – знакова подія в історії нашого партнерства, адже це підсумок дворічної роботи, – розповідає очільник Боратинської громади Сергій Яручик. – Це своєрідний символ довіри, а також сигнал, який демонструє потужну підтримку з боку наших партнерів. Нам вже вдалося зробити дуже багато спільно і я переконаний, що наша співпраця буде міцнішати!».
Під час візиту до муніципалітету Шпрендлінген-Генсінген делегація Боратинської громади відвідала адміністрацію та енергетичне агентство у Шпрендлінгені, початкову школу, місцеву добровільну пожежну команду, молодіжний центр у Генсінгені, очисні споруди в Грольшеймі.
Захід став можливий проекту «Муніципальні партнерства з Україною», що впроваджується за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку (BMZ) Сервісною службою «Міста в Єдиному Світі»(SKEW) у співпраці з Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ).