#ШайхрайГудбай: як вберегтися від аферистів

Після початку повномасштабної війни рівень платіжного шахрайства в Україні зріс на 8%, а сума збитків через дії зловмисників за минулий рік сягнула 481 млн гривень. Це на 46% більше, ніж у 2021 році, - про це повідомляє Мінцифра на своєму сайті.

Найпопулярнішим методом шахрайства з платіжними картками залишається соціальна інженерія. Тобто шахраї користуються тривогою і стресом громадян у скрутний час та вивідують паролі чи дані карток. Тому важливо, щоб якнайбільше українців знали правила безпеки під час безготівкових розрахунків та розуміли, яку інформацію потрібно тримати у секреті.

У межах Всеукраїнської інформаційної кампанії з платіжної безпеки #ШахрайГудбай від Нацбанку та Кіберполіції експерти підготували поради, які допоможуть не потрапити на гачок до шахраїв.

Ніколи не розголошуйте:

  • тризначний номер на звороті картки;
  • пін-код до картки;
  • коди банків та мобільних операторів;
  • паролі до інтернет-банкінгу, електронної пошти, акаунтів у соціальних мережах, облікових записів Gmail/iCloud, Apple ID.

Банк телефоном може запитати лише перші 6 та останні 4 цифри платіжної картки. А щоб отримати кошти на рахунок, вам достатньо повідомити 16-значний номер картки. Якщо людина запитує будь-які інші дані, швидше за все, перед вами шахрай.

Якщо ви все-таки випадково повідомили свої дані:

  • Негайно заблокуйте картки, рахунки та доступ до інтернет-банкінгу. Для цього зателефонуйте на гарячу лінію банку.
  • Напишіть заяву до Кіберполіції за цим посиланням або повідомте про ваш випадок за номером телефону — 0 800 505 170.

Більше корисної інформації про безпечну поведінку при безготівкових розрахунках та в мережі шукайте на вебсторінці кампанії: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/

Національний банк проводить Всеукраїнську інформаційну кампанію з платіжної безпеки #ШахрайГудбай разом із Департаментом кіберполіції Національної поліції України, а також за підтримки Проєкту USAID «Реформування фінансового сектору».

Поділитися:
Юні мешканці Боратинської громади серед переможців Всесвітньої олімпіади з ментальної арифметики
02.07.2024 16:49
Днями відбулась Всесвітня олімпіада з ментальної арифметики, яка проходила в місті Анталія (Туреччина). У ній взяли участь 135 дітей з 10 країн світу: України, Польщі, Великої Британії, Німеччини,…
Що потрібно знати про збори за місцем проживання?
02.07.2024 15:20
Чергова публікація про інструменти партисипації в межах інформаційної кампанії проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», в якому бере участь Боратинська громада та який реалізується Громадським…
Боратинська молодіжна рада долучилася до тренінгу-семінару із молодіжної політики у Львові
02.07.2024 10:37
Минулого тижня у Львові проходив п’ятиденний тренінг-семінар із молодіжної політики, заснованої на підходах участі у процесі ухвалення рішень, який проводили в рамках проєкту Ради Європи «Молодь за…