Як пов'язаний монастир з назвою села Лаврів?

Існує легенда, що у далекому 1292 році Галицько-Волинський князь Данило Романович дарує землі (територія сучасного Лаврова), а також ліси для будівництва монастиря (як його називали Лаври). Сам монастир ніби-то був зруйнований монголо-татарами, а назва закріпилась за населеним пунктом «Лаврів-Лавра». У 1623 р. побудували церкву, яку також назвали Лавра, вона проіснувала 149 років і згоріла від удару блискавки. Сьогодні новозбудована церква відтворює історичне минуле нашої території.

У селі Лаврів було три церкви, датовані 18 і 19 століттями. Під час Другої світової війни вони були спалені німцями. Третя церква — капличка, освячена як Юріївська, згоріла у 1995 році: після служби Божої не всі свічки були згашені і це спричинило пожежу. Нова Свято–Покровська церква була побудована за часів незалежності України.

ЛаврівСучасна церква с. Лаврів

Поділитися:

Колишня сільська рада села Баїв: дванадцята історія з циклу «Старі фотографії»
29.11.2024 17:47
Осінь 1948 року. Час класової колективізації на Волині й час утворення колгоспів. У селі Баїв теж починають з’являються перші ферми. Ферми! Гучне слово на той час для старих сільських клунь, де…
У Промені відбулися змагання зі спортивного орієнтування серед учнів ліцеїв та гімназій Боратинської громади
28.11.2024 12:23
На околицях села Промінь відбулися змагання зі спортивного орієнтування «Пліч-о-пліч» Всеукраїнські шкільні ліги серед юнаків і дівчат 5–9 класів ліцеїв та гімназій Боратинської громади. У…
Як забезпечити стійкий зв’язок під час відключень електроенергії до 72 годин
28.11.2024 11:33
В умовах надзвичайних ситуацій та можливих перебоїв в енергопостачанні особливо важливо залишатись на зв’язку з рідними, близькими, а також забезпечити безперервний робочий, навчальний процес кожного…