У Боратині відзначили престольне свято (ФОТО)

Престольне свято — чи не головне свято у річному циклі кожного села. Здавна храмове свято було оповите різними звичаями та традиціями: його святкували гучно та помпезно. До села, де святкувалося престольне свято, з’їзджалися мешканці сусідніх сіл і навіть далеких місцевостей. Після богослужіння влаштовувався великий обід, велися веселі розмови, проходили ярмарки. Ці чудові традиції часто описували у своїх творах українські письменники: Іван Франко, Ольга Кобилянська, Іван Нечуй-Левицький та інші. У радянські часи ці віковічні традиції жорстоко придушувалися.

Сьогодні, коли Україна страждає від війни, звісно, не до святкувань. Однак престольне свято у кожному селі стало ще одним приводом піднести до Господа щирі молитви про перемогу і мир в Україні, про щасливе повернення кожного Захисника та Захисниці до рідної домівки, про добробут рідного села та повернення тих добрих традицій, які надавали людям наснаги та обєднували.

Сьогодні атмосферу єднання відчули мешканці Боратина, що відзначають престольне свято — Воздвиження Чесного Хреста. Святкове богослужіння зібрало сотні боратинців та гостей села. На завершення служби священнослужителі проголосили свої промови та побажали вірянам міцності духу, найскорішої перемоги та захисту Господнього для кожної родини та всієї України.

Поділитися:

У Боратинській амбулаторії здійснює прийом виїзний флюрограф
09.05.2025 09:50
Шановні мешканці Боратинської громади! У Боратинській амбулаторії здійснює прийом виїзний флюрограф. Бажаючі мають змогу обстежитись за допомогою сучасного обладнання, на основі роботи з ШІ. …
Історія 19. «Пам’ятаємо! Перемагаємо! Спогади — 80 років потому»
08.05.2025 19:55
Спогади Зай Ганни Матвіївни, 1939 року народження, дитини війни, жительки села Боратин «Народилася я у селі Лютина Сабиновського району Пряшівської області у тодішній Чехословаччині…
Історія 18. «Пам’ятаємо! Перемагаємо! Спогади — 80 років потому»
08.05.2025 19:23
Спогади про Рубаху Андрія Антоновича (1914 – 2015 рр.), ветерана Другої світової війни, жителя села Баківці У травні 1941 року Андрія Антоновича разом із іншими баківчанами забрали…