Мистецтво заради перемоги: на благодійному заході «ARTилерія» у Боратині зібрали 720 850 гривень (ФОТО)

Що обєднує мистецтво і боротьбу? Вони продовжують життя нації. У творіннях наших співвітчизників відображаються сліди тих подій, свідками яких вони були. Коли країна переживає тяжкі часи, мистецтво, подібно інстинкту самозбереження нації, розвивається, щоб залишити слід, вказати шлях, надихнути. Тому аби не втратити зв’язок зі своїм корінням і зберегти історичну пам’ять, ми оберігаємо нашу культурну спадщину, мов зіницю ока.

Але чи можна наблизити Перемогу через мистецтво? Відповідь на це питання знають у Боратинській громаді, де 10 вересня відбувся головний благодійний мистецький захід року — «ARTилерія», що зібрав сотні відвідувачів.

Захід розпочали хвилиною мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих захисників України, зокрема, жителів Боратинської громади. Важливою подією для громади стало нагородження мешканця села Городище Ігора Кримчука державною нагородою — медаллю «Захиснику Вітчизни».

Традиційно відкривав захід сільський голова Сергій Яручик. Також з вітальним словом до відвідувачів виступив народний депутат України В’ячеслав Рубльов та представники духовенства Боратинської громади.

«Сьогодні важливо памятати про кожного Захисника, що боронить нашу землю, про кожного, хто поклав життя за нашу спільну свободу. З початку повномасштабного вторгнення наша громада демонструє потужну згуртованість у спільній справі — допомозі нашим воїнам. Нещодавно я повернувся з Києва, де нашу громаду на рівні країни відзначили нагородою за активний волонтерський рух та допомогу українцям, що постраждали від війни. Тож хочу подякувати усім жителям громади, хто впродовж місяців запеклої боротьби долучався до допомоги: готував та збирав продукти, випікав, виготовляв сітки, хто доклався коштами, хто перевозив ці вантажі туди, де вони так потрібні», — зазначив сільський голова Сергій Яручик.

«Сьогоднішній захід вкотре доводить, що сила Боратинської громади — в її людях. Безмежна шана нашим захисникам, заради яких ми тут всі сьогодні зібралися. Ми всі розуміємо головну мету, з якою ми тут — допомога воїнам ЗСУ, які метр за метром ціною свого життя виборюють нашу землю. Наш обовязок — зробити усе можливе, щоб вони відчували нашу підтримку не лише словом, а й ділом», — підкреслив депутат Верховної Ради України Вячеслав Рубьлов.

Завдяки вагомому творчому доробку місцевих майстрів на відвідувачів чекало багато мистецьких локацій. Родзинкою «ARTилерії» стала серія витворів «Громада в мініатюрі», на якій представили зменшені детальні копії відомих об’єктів Боратинської громади. До створення мініатюр долучилися: Сергій Силка, Валентина та Степан Мельничуки, Назар Гаталюк, Іван Душак, Оксана Кравчук, Сергій Сизюк, Михайло Денисюк, Інна Лучко, Володимир Ящук, Володимир Семенюк, Вероніка Назаренко, Іван Хом’як, Марія Тарасюк.

Відчути себе митцем міг кожен, адже для відвідувачів організували різноманітні творчі майстер-класи: плетіння маскувальних сіток, гончарство, плетіння віночків, створення виробів з соломи, бодіарт, аквагрим, виготовлення ляльок-мотанок, виготовлення виробів з бісеру. Майстер-класи проводили: Наталія Бугай, Ірина Водик, Вікторія Пастерук, Володимир Кусик, Неоніла Джаббарова та волонтери осередку «Патріотки».

«Хліб Перемоги» — так назвали місцеві господині свої запашні вироби, які представили до однойменного конкурсу. Виграшна хлібина згодом стала лотом на благодійному аукціоні. «Хліб Перемоги» випікали: Ірина Петровець (с. Коршовець), Замельчук Марія (с. Ратнів), Новицька Галина (с. Радомишль), Пливун Оксана (с. Коршів), Бажан Євгенія (с.Лаврів).

У форматі «вільного мікрофону» жителі громади виконували власні вірші та пісні на патріотичну тематику. На кожній з локацій «ARTилерії» гості могли за своїм бажанням внести будь-яку грошову суму на потреби ЗСУ. Для комфорту маленьких відвідувачів функціонувала дитяча зона відпочинку.

Простір парку під час мистецького дійства прикрашали ковані скульптури Івана Возняка.

Тішитиме око відвідувачів парку Боратина новостворена алея лавок-інсталяцій, кожна з яких уособлює один з 9 старостинських округів Боратинської громади. В цих кованих витворах відображені визначні риси, якими славиться та чи інша місцевість.

Важливу роль у зборі коштів для захисників відіграв благодійний аукціон. Жителі громади виставляли на торги свої лоти, а переможну суму передавали до загального фонду.

Приємно, що свій значний внесок до збору зробили і представники місцевого бізнесу. Таким чином, Боратинська громада вкотре довела свою єдність, любов до своєї землі та готовність допомагати нашим воїнам.

Особистий внесок кожної людини, яка коштами або справою долучалася до втілення цього задуму, дозволив досягти масштабного результату, який не лише залишить вагомий культурний слід у житті нашої громади, а й допоможе наблизити Перемогу України у боротьбі з російською агресією.

Таким чином, завдяки спільним зусиллям мешканців громади та представників місцевого бізнесу вдалося зібрати значну суму — 720 850 гривень.

Тож дякуємо кожному, хто будь-яким чином доєднався до благодійного мистецького заходу «ARTилерія»! Разом до Перемоги!

Поділитися:
Юні мешканці Боратинської громади серед переможців Всесвітньої олімпіади з ментальної арифметики
02.07.2024 16:49
Днями відбулась Всесвітня олімпіада з ментальної арифметики, яка проходила в місті Анталія (Туреччина). У ній взяли участь 135 дітей з 10 країн світу: України, Польщі, Великої Британії, Німеччини,…
Що потрібно знати про збори за місцем проживання?
02.07.2024 15:20
Чергова публікація про інструменти партисипації в межах інформаційної кампанії проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», в якому бере участь Боратинська громада та який реалізується Громадським…
Боратинська молодіжна рада долучилася до тренінгу-семінару із молодіжної політики у Львові
02.07.2024 10:37
Минулого тижня у Львові проходив п’ятиденний тренінг-семінар із молодіжної політики, заснованої на підходах участі у процесі ухвалення рішень, який проводили в рамках проєкту Ради Європи «Молодь за…