Відкриті дані як інструмент боротьби з корупцією: як працює Open Data Toolkits

Відкриті дані — основа антикорупційної та прозорої роботи держави. Завдяки open data кожен може отримати доступ до публічної інформації, контролювати роботу держави чи покращувати сервіси. Зокрема, на порталі Дія.Відкриті дані доступний антикорупційний інструментарій Open Data Toolkit, завдяки якому українці можуть власноруч сприяти боротьбі з корупцією.

Open Data Toolkits працює на основі відкритих даних для перевірки бізнес-партнерів, моніторингу використання публічних коштів, відслідковування правомірності публічних коштів та інших завдань.

Завдяки інструкціям на сайті користувачі можуть швидко дізнатися, де шукати необхідні дані, якими сервісами користуватися і що саме слід перевірити. Інструкції стануть у пригоді представникам бізнесу, журналістам, громадським активістам, а також громадянам, які цікавляться темою використання відкритих даних.

На сайті Open Data Toolkits вже доступні інструкції:

Нагадаємо, що завдяки порталу Дія.Відкриті дані ви можете моніторити публічну інформацію та покращувати роботу державних органів.

Інструментарій реалізується Міністерством цифрової трансформації України спільно з USAID / UK aid проєктом TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах і Prozorro.

Поділитися:

У Промені відбулися змагання зі спортивного орієнтування серед учнів ліцеїв та гімназій Боратинської громади
28.11.2024 12:23
На околицях села Промінь відбулися змагання зі спортивного орієнтування «Пліч-о-пліч» Всеукраїнські шкільні ліги серед юнаків і дівчат 5–9 класів ліцеїв та гімназій Боратинської громади. У…
Як забезпечити стійкий зв’язок під час відключень електроенергії до 72 годин
28.11.2024 11:33
В умовах надзвичайних ситуацій та можливих перебоїв в енергопостачанні особливо важливо залишатись на зв’язку з рідними, близькими, а також забезпечити безперервний робочий, навчальний процес кожного…
Знижки чи пастка? Як уникнути шахраїв під час Чорної пʼятниці
27.11.2024 15:03
Чорна п’ятниця — час не тільки великих розпродажів, але й високої активності шахраїв. Вони користуються попитом на вигідні пропозиції, розраховуючи на те, що люди можуть не перевіряти надійність…