Участь громадськості у прийнятті владних рішень — один з головних стандартів демократії. Тому кожна громада, яка реально прагне до розвитку, зацікавлена у пошуку рішень, які б призвели до поглиблення взаємодії населення та влади.
Саме таку мету мав діалоговий захід, що відбувся у молодіжному центрі села Ратнів, за участі активних мешканців громади, посадовців місцевого самоврядування, представників молоді, а також представників ГО «Волинський інститут права». Зустріч, присвячену темі владно-громадської взаємодії, відвідали близько 30 осіб. Символічним став вибір місця проведення зустрічі, адже створення молодіжного центру села Ратнів — це результат співпраці активних жителів громади, місцевої влади та бізнесу.
В ході зустрічі представники ГО «Волинський інститут права» представили на загал результати фокус-групових досліджень, нещодавно проведених у Боратинській громаді. Нагадаємо, що дані дослідження проводилися окремо для представників громадськості та посадовців місцевого самоврядування. Респонденти ділилися своїми баченнями поточного стану владно-громадського діалогу та оцінювали його за різними критеріями. Підсумки досліджень лягли в основу аналітичного звіту, який і був оприлюднений на зустрічі.
Наступним кроком було утворення робочих груп для обговорення та розробки дієвих методів покращення діалогу між владою та населенням громади. Посадовці ОМС, активісти та залучені експерти разом визначали актуальні виклики у громаді та рішення, які могли б допомогти у їх подоланні шляхом владно-громадського діалогу.
Цей захід реалізований ГО «Волинський Інститут Права» в рамках гранту «Вдосконалення урядування, орієнтованого на громадян, на Волині» та стало можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через HOVERLA / проєкт USAID в Україні. Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.