Право на тишу: що робити, якщо сусіди шумлять

07.11.2024
12:31

Шум від ремонтних робіт, гучна музика або галаслива компанія в сусідів можуть заважати спокійному відпочинку вдома. Якщо це відбувається вночі або вихідні, галасливих сусідів можна притягнути до адміністративної відповідальності. Як та за яких умов це можна зробити, розповідають юристи системи безоплатної правничої допомоги.

З 22:00 до 8:00 заборонено голосно кричати і співати, а також вмикати музику та інші джерела побутового шуму.

Здійснювати ремонтні роботи заборонено у робочі дні з 21:00 до 8:00 та цілодобово у святкові чи неробочі дні. При цьому, власник або орендар приміщень, в яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок таких робіт.

Як виняток шуміти дозволено, якщо шум викликаний:

  • ліквідацією наслідків аварії, стихійного лиха або інших надзвичайних ситуацій;
  • запобіганням крадіжок, пожежам або виконуються завдання цивільної оборони;
  • наданням невідкладної допомоги, запобіганням або припиненням правопорушення;
  • приладами чи обладнанням, які забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель, зокрема генераторами. Водночас мають бути вжиті заходи, які мінімізують проникнення шуму в прилеглі приміщення.

Якщо сусіди порушують встановлені вимоги, то насамперед слід поговорити з ними і спробувати розв’язати проблему мирним шляхом. Якщо вони не реагують – телефонуйте 102.

У випадку, коли шум виникає від роботи об’єктів, що розташовані в будинку чи біля нього (магазини, кафе, будівництво тощо), а їх керівництво не реагує на скарги, звертатися потрібно в органи місцевого самоврядування.

Відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму передбачає:

● для громадян – попередження або накладання штрафу від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн);

● для посадових осіб та громадян-суб’єктів господарської діяльності – накладання штрафу від 15 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 510 грн).

У разі повторного порушення протягом року штраф збільшується, при цьому предмет порушення тиші буде конфісковано.

Про всі способи отримати безоплатну правничу допомогу – за посиланням: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/yak-otrymaty-bpd/.

Поділитися:

Як захиститися від теплового удару: поради від МОЗ
07.07.2025 15:17
З наближенням спеки важливо особливо уважно ставитися до свого здоров’я, а також піклуватися про найбільш уразливих близьких – дітей, людей старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання. Що…
Працівниці Боратинської сільської ради відвідали «СОС Дитяче Містечко» у Київській області
07.07.2025 12:26
3 липня працівниці служби у справах дітей та КУ «Центр надання соціальних послуг» Боратинської сільської ради побували з ознайомчим візитом в Дитячому містечку, яке знаходиться в Київській…
Вакансія: робітник на Боратинський спорткомплекс
07.07.2025 11:10
Потрібний робітник на Боратинський спорткомплекс. Обов’язки: догляд за футбольним полем (косіння, поливання трави), прибирання, виконання робіт з благоустрою. Щоб отримати детальну інформацію,…