Розбудова держави – спільне завдання усіх груп суспільства і це потребує ґрунтовних знань про способи участі громадян у прийнятті рішень, принципи демократії та багато іншого. Підняття рівня правової та громадянської свідомості, привернення уваги до важливості демократичного врядування, залучення молоді до громадського життя – саме такі цілі ставив перед собою проєкт «Демократія в дії», який минулими тижнями реалізовувався у Боратинській громаді за підтримки Democracy Reporting International.
У семи ліцеях Боратинської громади відбулися навчальні тренінги про демократичне врядування, впродовж яких учнівська молодь не лише покращувала свої знання про народовладдя, а й мала змогу висловлювати власні ідеї щодо розвитку громади. Дискусії, інтерактивні ігри та практичні завдання допомогли учням зрозуміти, як працює владно-громадська взаємодія та розробляти власні міні-проєкти, навчалися їх правильно обґрунтовувати. До тренінгів долучалися також і освітяни, які відзначали, що в умовах боротьби української держави за незалежність правова освіта учнівської молоді є дуже важливою передумовою розвитку громадянського суспільства.
«Подібні проєкти допомагають усвідомити, що демократія – це не лише свобода, а й спільна відповідальність. Розуміння способів участі у прийнятті рішень надихає долучатися до життя громади у подальшому», - зазначає одна з учасниць тренінгів.
Власне, Боратинській громаді, її демократичним інституціям та дорадчим органам на навчаннях приділялася окрема увага. Юні учасники проходили вікторину про Боратинську громаду, в ході якої мали змогу дізнатися більше про її життя. Наостанок учасники тренінгів отримали від проєкту пізнавальні посібники-блокноти, де можна не лише нагадати собі основну інформацію про основи демократії та життя їхньої громади, а й занотувати на аркушах власні міркування та ідеї. Сподіваємося, що якісь із цих ідей стануть початком нових ініціатив, покликаних розвивати нашу громаду.
Дякуємо всім, хто долучився! Разом ми створюємо свідоме, активне покоління, яке змінює світ.
Заходи відбувалися у рамках проєкту «Демократична інтеграція, стійкість, та залучення» (Ukraine-DARE), який втілює Democracy Reporting International (DRI) за фінансової підтримки Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.
Думки та погляди, виражені під час заходів (або наведені в публікації), не обов’язково відображають позицію Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини.