Рятувальники закликають не провокувати пожежі в екосистемах!

Попри заборону, весною в Україні розпочинається сезон спалювання сухої трави. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці такі дії завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини та можуть спричинити масові пожежі.

Щодня рятувальники ліквідовують десятки пожеж сухої рослинності, спричинених необачністю або навмисним спалюванням сухостою. Через недбалість громадян знищуються гектари природи, гинуть тварини, небезпека загрожує житловим будинкам, а інколи навіть і людям.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності та сміття загрожують штрафи та кримінальна відповідальність!

Поділитися:

У Боратинській амбулаторії здійснює прийом виїзний флюрограф
09.05.2025 09:50
Шановні мешканці Боратинської громади! У Боратинській амбулаторії здійснює прийом виїзний флюрограф. Бажаючі мають змогу обстежитись за допомогою сучасного обладнання, на основі роботи з ШІ. …
Історія 19. «Пам’ятаємо! Перемагаємо! Спогади — 80 років потому»
08.05.2025 19:55
Спогади Зай Ганни Матвіївни, 1939 року народження, дитини війни, жительки села Боратин «Народилася я у селі Лютина Сабиновського району Пряшівської області у тодішній Чехословаччині…
Історія 18. «Пам’ятаємо! Перемагаємо! Спогади — 80 років потому»
08.05.2025 19:23
Спогади про Рубаху Андрія Антоновича (1914 – 2015 рр.), ветерана Другої світової війни, жителя села Баківці У травні 1941 року Андрія Антоновича разом із іншими баківчанами забрали…