Рятувальники закликають не провокувати пожежі в екосистемах!

Попри заборону, весною в Україні розпочинається сезон спалювання сухої трави. Люди, які палять суху траву, завжди переконані, що цим вони покращують врожайність. Це твердження – міф.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора, що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидаються речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці такі дії завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини та можуть спричинити масові пожежі.

Щодня рятувальники ліквідовують десятки пожеж сухої рослинності, спричинених необачністю або навмисним спалюванням сухостою. Через недбалість громадян знищуються гектари природи, гинуть тварини, небезпека загрожує житловим будинкам, а інколи навіть і людям.

Нагадуємо, що за самовільне спалювання сухої рослинності та сміття загрожують штрафи та кримінальна відповідальність!

Поділитися:

Боратинська громада передала для потреб ЗСУ технічні засоби на майже 5 мільйонів гривень
30.03.2025 14:10
Боратинська громада здійснила чергову закупівлю технічних засобів для українських воїнів та передала на потреби військових частин: 23 квадрокоптери Mavic 3T на суму 3 772 000 гривень. 20…
Очільника Боратинської громади переобрали головою Волинського обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад
28.03.2025 19:41
28 березня у Боратині відбулися Збори Волинського обласного відділення Всеукраїнської асоціації громад, до складу якого входять 43 громади області. У заході взяли участь народний депутат України…
У Гіркій Полонці відбудеться показ вистави «Маруся Чурай»
27.03.2025 20:06
Раді повідомити, що на численні прохання мешканців громади відбудеться повторний показ вистави «Маруся Чурай» за мотивами однойменного віршованого роману Ліни Костенко. Запрошуємо вас зануритися у…