Як господарювали у Голишеві понад 100 років тому

2 Голишів

Голишів – один з населених пунктів Боратинської громади. Сьогодні село завдячує своїй популярності солодкому бренду – саме тут розташована відома на Волині Фабрика солодощів «Ласка». Однак, статус «індустріального центру» Голишів отримав набагато раніше.

Вперше Голишів згадується 1463 р. у листі польського короля і Великого князя Казимира. У документах того часу село, у якому була приватна митниця, фігурує як «Голєшов». Також відомо, що в середині XVI ст. у селі функціонував Луцький замковий млин, який був привілеєм короля Сигізмунда Августа.

На початку XX століття Голишів був відомий як населений пункт з передовими технологіями. Тут працював водяний млин на 18000 пудів річного перемолу, крохмальня й гуральня, яка видавала 67000 відер горілки щорічно, де застосовували унікальну технологію ректифікації – виготовлення чистого спирту. Цікаво, що інформація про господарювання на голишівській землі є у працях Київського агрономічного товариства.

Спеціалізувалося село і на вирощуванні картоплі. Голишівське картопляне господарство вирізнялося особливою сівозміною культур – 1) картопля, 2) картопля, 3) картопля, овес, 4) ячмінь з люпином, 5) люпин, така схема давала можливість збирати рекордні врожаї картоплі. Завдяки такій спеціалізації Голишева у селі успішно функціонували винокуренний та крохмальний заводи.

Фото ілюстративні

Поділитися:

Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…