Боратинські лікарі руйнують міфи про болючу стоматологію

Стоматолог… Як правило, коли ми чуємо це слово, то відчуваємо лише страх і паніку. Багато пацієнтів відкладають свій візит до зубного лікаря «на потім» – в результаті це призводить до погіршення стану зубів, збільшує тривалість лікування та його складність. Окремо слід згадати і про дитячу стоматологію. Якщо дорослі бояться сідати у стоматологічне крісло, то що вже говорити про малечу.

Подружжя стоматологів Артем та Мирослава Грищенки працюють у Боратині вже близько 8 років. Про страхи пацієнтів, болючу стоматологію знають хіба що з чуток. Це й не дивно. Артем та Мирослава – одні з тих стоматологів, яким довіряють та з якими комфортно. Лікарі вже давно завоювали прихильність серед місцевих мешканців, а особливо їх полюбляють найменші пацієнти.

Як правильно доглядати за зубами? Скільки разів на рік потрібно відвідувати стоматолога? Як привчити дітей чистити зуби? Про все це – у розмові з боратинськими стоматологами Артемом та Мирославою Грищенками.

СУЧАСНА СТОМАТОЛОГІЯ – ЦЕ НЕ БОЛЯЧЕ

Одна з найбільших поширених причин для людей, які не відвідують стоматолога – це страх болю. Як пояснити людям, що стоматолога боятися не треба?

Мирослава: Взагалі сам факт, що люди бояться стоматолога – це нормально. Адже стоматологія – справа делікатна. Тут мова йде про ротову порожнину, а це один з основних органів чуття, до того ж це наше дихання, мова.. Можу припустити, що найчастіше пацієнти відчувають навіть не страх, а дискомфорт від невідомості. Вони не знають чого очікувати – якою буде процедура, наскільки серйозним є стан справ. У такому випадку завжди потрібно бути чесним з пацієнтами – об’єктивно розповідати як і що ви будете лікувати.
Артем: Страх перед стоматологічними маніпуляціями – це, мабуть, пережиток минулої епохи, коли вони виконувались, переважно, без знеболення. Сучасна стоматологія неможлива без анестезії, а тому немає жодної маніпуляції, яка б викликала біль. Навіть профілактичні процедури, такі як чистку, ми обов’язково здійснюємо із знеболенням. Комфорт пацієнтів – понад усе.

СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ТА ОСТАННІ СТОМАТОЛОГІЧНІ ТРЕНДИ

Розкажіть детальніше про ваші методи. Які послуги надає ваш стоматологічний кабінет?

Артем: Разом з дружиною ми працюємо у Боратині вже близько 8 років. Спектр наших послуг досить широкий: займаємося профілактикою та лікуванням зубів, здійснюємо протезування, фторування, відбілювання, надаємо послуги загальної та дитячої стоматології. У своїй практиці використовуємо лише сучасне та якісне обладнання провідних світових виробників, а також найкращі технології та матеріали.
Стоматологія 1

Мирослава: Так званою «фішкою» або «родзинкою» нашого стоматологічного кабінету можна назвати процедуру герметизації фісур. Це ефективна методика профілактики карієсу у стоматології, зокрема, у дитячій. Фісури – це такі природні рельєфні поглиблення на жувальній поверхні зубів, вони покращують перетирання їжі, та водночас є «сприятливим» фактором для розвитку карієсу. Адже в цих заглибленнях, як правило, накопичуються залишки їжі, та утворюється зубний наліт. Використовуючи процедуру герметизації фісур, ми даємо змогу маленьким пацієнтам уникнути неприємного знайомства з бормашиною. Суть маніпуляції доволі проста – на поверхню зуба наноситься спеціальний матеріал (герметик), який створює захисний бар’єр у відношенні формування нальоту та дії бактерій. Герметизація фісур – цілком безболісний процес, що триває близько 20 хвилин (на один зуб), а тривалий ефект зберігається впродовж 3-5 років.

ІНОДІ ПОТРІБНО РОЗКАЗАТИ ПРО ЗУБНУ ФЕЮ АБО МИШКУ, ЯКА ЗАБРАЛА ЗУБ

Як працюєте зі своїми найменшими пацієнтами? Чи складно знайти підхід до дітей?

Мирослава: Насправді, дитячий прийом – це окрема історія. Я дуже люблю маленьких пацієнтів, адже вони завжди заряджають своєю неймовірною енергетикою. Однак, працювати з дітьми потрібно по-різному і дуже обережно. Я завжди намагаюся спілкуватися з ними, як з дорослими – пояснюю як усе відбуватиметься, яку процедуру зараз будемо робити. А іноді буває і навпаки – потрібно розказати про Зубну фею або мишку, яка забрала зуб.
Чому діти бояться стоматолога? Бо часто їх неправильно налаштовують вдома батьки, розповідають страшилки типу «ти їв багато цукерок, тому зараз тобі будуть свердлити зуб», «можливо буде боляче» і т.д. Я б радила батькам мінімально розповідати дитині, що її очікує. Сам стоматолог зробить це набагато зрозуміліше і професійніше.
Як правильно привчати дітей відвідувати стоматолога, щоб це відбувалося безболісно і комфортно?
Артем: При роботі з маленькими пацієнтами дуже важливо налагодити контакт та створити приємне враження. Перший візит краще виділити на знайомство і не проводити жодного лікування. Достатньо буде показати дитині кабінет, посадити у стоматологічне крісло. При бажанні можна провести профілактичний огляд та почистити зуби. Дуже добре, коли діти вперше відвідують стоматолога разом із старшими братами або сестрами, це вселяє їм відчуття безпечності та довіри.

Коли дитина має починати чистити зуби?

Мирослава: З появою перших зубів. Не варто нехтувати гігієною рота малюкам будь-якого віку. Звісно, спочатку догляд за ротовою порожниною та зубами здійснює мама. Але як тільки дитина може самостійно тримати у руках щітку – потрібно привчати її до звички чистити зуби. До цього слід підійти відповідально та обрати зубну пасту та щітку відповідно до віку дитини. Важливо також показувати особистий приклад, намагатися робити максимум, аби процедура чищення зубів була для дитини якомога приємнішою та веселішою.

«ЧИСТІ ЗУБИ НЕ ХВОРІЮТЬ»

Стоматологія, як і медицина загалом, є максимально ефективною, коли виконує превентивну функцію – запобігання та попередження. Важливу роль у цьому відіграє догляд за ротовою порожниною вдома. Які поради щодо догляду за зубами ви даєте своїми пацієнтам?

Стоматологія 2

Артем: Звісно, найважливіше – це особиста гігієна порожнини рота. Як кажуть у стоматологів – чисті зуби не хворіють. Те, що потрібно щоденно двічі на день чистити зуби навіть не обговорюється. Продовжити здоров’я зубів також допоможе збалансоване харчування, не варто зловживати простими вуглеводами (солодощами). Дуже ефективним є використання зубних ниток, спеціальних йоржиків та ополіскувачів. І звичайно, мають бути профілактичні стоматологічні огляди. Усе це значно зменшує ризик потенційно неприємних і дороговартісних стоматологічних маніпуляцій.

До речі, як часто потрібно відвідувати стоматолога?

Мирослава: Усі знають, що до зубного лікаря треба навідуватися кожні півроку, і цього цілком достатньо. Тим не менш, частота стоматологічних оглядів залишається питанням суперечливим, адже усе досить індивідуально. Якщо є певні проблеми або показання стоматолога треба відвідувати частіше.

Артем та Мирослава запевняють, що підтримувати здоров’я зубів в порядку просто – було б бажання: «Зробіть відвідування стоматолога рідкісним, але регулярним заняттям і тоді забудете про проблеми із зубами назавжди. Адже здорові зуби та сяюча посмішка є запорукою успіху сучасної людини».

Стоматологи приймають у приміщенні Боратинської амбулаторії (2 поверх). Записатися на прийом можна за номерами: +380503399098 (Мирослава), +380505655050, +380976303536 (Артем).

Ольга Цуз

Поділитися:

Свято-Пантелеймонівський храм у селі Рованці: одинадцята історія з циклу «Старі фотографії»
23.11.2024 23:55
Цікавою є історія Свято-Пантелеймонівського храму у селі Рованці, що сягає у глибину віків. Перший храм на цій території відомий від 1545 року, за часів Сигізмунда-Августа. Саме тоді на…
У Боратинській громаді відбулися заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору (ФОТО)
23.11.2024 17:47
Цього року ми втретє вшановуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної геноцидної війни росії проти України. Трагічні події, які ми переживаємо, засвідчують: жива пам’ять надзвичайно…
23 листопада – День пам’яті жертв Голодомору
23.11.2024 09:13
Щороку в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Голодомор, якого зазнала Україна під час…