Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи клопотання Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області від 12 лютого 2021 року № 01.01-16/874, з метою попередження загибелі бджіл при застосуванні пестицидів та агрохімікатів на території Боратинської територіальної громади:
1. Суб’єктам господарської діяльності, членам особистих селянських господарств при застосуванні засобів захисту рослин (пестицидів, агрохімікатів) для обробітку сільськогосподарських угідь та в разі посіву протруєного пестицидами насіння дотримуватися наступних вимог:
- забезпечити безумовне дотримання Державних санітарних правил (ДСП 8.8.1.2.001-98) Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві;
- перевозити протруєне насіння до місця сівби тільки в мішках із щільної тканини або в автонавантажувачах сівалок;
- висівати у ґрунт протруєне пестицидами насіння спеціальною технікою (сівалками) при мінімальних висхідних повітряних потоках;
- письмово повідомляти адміністрацію територіальної громади та/або старосту відповідного старостинського округу про дату, місце, метод і тривалість вказаних робіт, але не пізніше ніж за три доби до їх початку.
2. Секретареві сільської ради, старостам округів протягом доби від надходження повідомлення інформувати населення та пасічників про дату, місце, метод і тривалість робіт із застосування засобів захисту рослин.
3. Пасічникам з метою попередження та уникнення отруєння бджіл пестицидами:
- проводити реєстрацію та паспортизацію пасік згідно з чинним законодавством;
- повідомляти старосту відповідного старостинського округу в разі перевезення (кочівлі) пасік;
- ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на визначений термін при отриманні повідомлення про запланований посів протруєним насінням та/або обробку сільськогосподарських культур засобами захисту рослин на відповідній територій.
4. При виникненні підозри на загибель бджіл внаслідок порушення правил застосування засобів захисту рослин утворити тимчасову комісію за участі представника ТГ, спеціалістів Держпродспоживслужби області, заявника та представника підприємства (члена особистого селянського господарства), що здійснювало обробіток/посів, з метою організації роботи щодо здійснення обстеження пасіки, поля та відбору зразків для проведення подальших досліджень.
5. Головному спеціалістові відділу благоустрою забезпечити ознайомлення із зазначеним рішенням пасічників, суб’єктів господарської діяльності, членів особистих селянських господарств, що здійснюють застосування засобів захисту рослин (пестицидів, агрохімікатів) для обробітку сільськогосподарських угідь та посів протруєного пестицидами насіння.
6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника сільського голови Бехнюка В.М.