Як захиститися від коронавірусу і чому не варто панікувати

Профілактика коронавірусу

У грудні 2019 року в Китаї виявили новий вірус, який отримав назву «коронавірус». Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка та утруднене дихання. З поширенням нового вірусу у світі в людей виникає чимало запитань, а часто – панічні страхи та побоювання. Така реакція цілком зрозуміла, однак, не завжди виправдана. Пропонуємо розібратися, що таке коронавірус, як захиститися від інфекції та чому не варто панікувати.

Що таке коронавірус та які симптоми хвороби

Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому. У світі реєструють COVID-19.
На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести. Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках – діарея або кон’юнктивіт.
Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі – лікар має алгоритм дій, що робити.

Чи є коронавірус в Україні?

Станом на ранок 28 лютого 2020 року в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано. Всі служби скоординовано працюють над тим, щоб не допустити потрапляння вірусу на територію України.

Як захиститися від інфекції

Щоб знизити ризик зараження, ВООЗ рекомендує дотримуватися базових правил гігієни:
• регулярно мити руки з милом або використовувати спиртовмісний антисептик (дезінфікувальні засоби, за попередньою інформацією, ефективно знищують вірус);
• під час кашлю та чхання прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; після цього серветку відразу викинути, а руки вимити;
• дотримуватися дистанції і триматися від людей (особливо від хворих) на відстані щонайменше 1 м;
• за можливості не чіпати руками очі, ніс і рот – це стандартний шлях потрапляння вірусу в організм через заражені поверхні (тому так важливо мити руки);
• не їсти продукти – особливо тваринного походження – без їх термічної обробки (так, імовірно, сталося перше зараження коронавірусом).

Дотримуйтеся цих порад, бережіть себе та будьте здорові!

Поділитися:
Учень Боратинського ліцею став призером Всеукраїнської олімпіади з інформатики
27.04.2024 15:38
Тарас Деркач, учень 10 класу Боратинського ліцею, зумів вибороти Диплом IІ ступеня на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики. У місті Чернівці протягом чотирьох днів він працював…
Представниці Боратинської громади - у числі найкращих зі спортивної акробатики
26.04.2024 15:17
У Волинській ОДЮСШ відбувся відкритий чемпіонат міста Луцька зі спортивної акробатики. Упродовж трьох днів 130 учасників та учасниць із семи областей України боролися за звання найкращих. …
Учні Боратинського ліцею стали срібними призерами районного етапу змагань зі спортивного орієнтування
26.04.2024 14:10
У місті Луцьк відбувся районний етап змагань «Всеукраїнські шкільні ліги пліч-о-пліч» під гаслом «РАЗОМ ПЕРЕМОЖЕМО» зі спортивного орієнтування серед юнаків та дівчат 5 - 7 класів. У них брали участь…