Логопедичний пункт

Фонд Родини Богдана Гаврилишина
Логопедичний пункт

Ініціативною групою (вчителями Наталією Довгополюк, Тетяною Ткачук і логопедом Тетяною Калиш) у січні 2019 року проведено дослідження щодо порушень усного і писемного мовлення та стану мовного розвитку серед учнів шкіл та вихованців дошкільних закладів 8 закладів освіти Боратинської громади. Виявлено 105 дітей з фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення, 5 – із загальним недорозвитком мовленням, 3 – з порушенням слуху, 1 – з легкою розумовою відсталістю. В загальному – 114 дітей (дошкільного та шкільного віку) потребують допомоги.

Посилаючись на особисті спостереження, вчителі та вихователі стверджують, що з кожним роком кількість дітей, яким потрібна допомога у виправленні вад мовлення, зростає. Батьки часто нехтують цим питанням, надіючись, що з віком проблема зникне. Це призводить до поширення булінгу та цькування серед дітей, а подекуди, і дорослих. У дітей, які потребують логопедичної допомоги, виникають комплекси та ряд інших психологічних проблем, які перешкоджають їх соціалізації та розвитку.

Для подолання проблеми, наприкінці 2019 року на базі Боратинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини оснащено, а на початку 2020 року відкрито логопедичний пункт, спеціаліст якого обслуговує всі заклади освіти у громаді. Послуги для дітей є безоплатними.

Щоб обладнати пункт, заклади освіти громади організовували акції, ярмарки та різноманітні заходи з метою збору коштів, сільська рада забезпечила приміщенням, меблями та прийняла на роботу спеціаліста-логопеда. Завдяки підтримці Фонду Родини Богдана Гаврилишина, для логопедичного пункту Боратинської громади закуплено навчальні посібники та дидактичні матеріали для виправлення вад мовних недоліків, настінне дзеркало для логопедичних занять, 4 дзеркала для індивідуальної роботи, настільна лампа, фліпчартна дошка, а також спеціалізоване логопедичне обладнання (масажер Z-vibe, постановочні зонди, логопедичне лото, стерилізатор зондів, роторозширювач, дзеркала логопедичні, ехо-мікрофон, трубочки для дихання, ролик-масажер, двохсторонній масажер, «Пальчик», «Губи», «Вуса»).

логопед

логопед

логопед

Ось так, на перший погляд «маленька» ініціатива дарує можливість покращити життя і майбутнє сотень дітей громади. Дякуємо всім причетним!