Волонтери Корпусу Миру

Корпус Миру США
Волонтери Корпусу Миру

Міжнародна організації Корпус Миру США в Україні працює з 1992 року. Вже протягом майже шістьох десятиліть він надає технічну допомогу шляхом втілення в життя програм у сфері освіти, розвитку громад, сприяння розвитку бізнесу, захисту довкілля, сільського господарства, охорони здоров’я та роботи з молоддю.

В Україні волонтери Корпусу Миру працюють за трьома проектами: «Розвиток громад», «Викладання англійської мови як іноземної» та «Молодіжний розвиток». Всі проекти Корпусу Миру зареєстровані в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України як проекти технічної допомоги.

Перед початком своєї дворічної роботи в українських громадах всі волонтери протягом двох з половиною місяців проходять курс підготовчої програми, яка відбувається в Україні і умови якої максимально наближені до умов їхньої майбутньої роботи. Волонтери вивчають українську мову, знайомляться з культурою та побутом українців, а також проходять професійну практику. Саме впродовж цієї підготовчої програми відбувається оцінка професійних здібностей волонтерів та їхнє призначення в українські організації та установи.

Партнерським внеском у співпрацю з Корпусом Миру з боку приймаючої організації та її партнерів є пошук та вибір української сім’ї, яка б погодилася приймати в себе волонтера Корпусу Миру впродовж перших шести місяців роботи волонтера. Для цього приймаюча сторона визначає дві родини, які мають добру репутацію у громаді та готові прийняти в себе волонтера. Під час зустрічі між працівником Корпусу миру та запропонованими родинами, одну з цих родин буде визначено як основну приймаючу.

Ще у 2018 році Боратинською сільською радою подано заявку і виграно конкурс для залучення волонтера у громаду. Однак, тоді наша волонтерка через особисті обставини змушена була повернутися додому ще на етапі навчання в Україні. Однак, через рік, нашою громадою залучено одразу двох волонтерів Корпусу Миру – Matt Springer, який працював у сільській раді за проектом «Розвиток громад» та Victoria Davidenko, яка викладала англійську мову у Баївській загальноосвітній школі. Приймаючими родинами стали сім’ї Лук’янчуків та Гахів із села Баїв.

волонтери
Зліва направо: Анатолій Левчук, Victoria Davidenko, Марія Никитюк, Matt Springer
волонтери
Учасники клубу англійської мови для жителів Боратинської громади

На жаль, через карантинні обмеження та поширення пандемії COVID-19 наші волонтери змушені були повернутися у США. Ми чекаємо на подолання коронавірусної інфекції у світі та повернення наших волонтерів до Боратинської громади.